Przy wyborze łazienkowego grzejnika duże znaczenie ma to, aby mieć na uwadze jego sposób działania i typ. Grzejniki łazienkowe mogą być wodne, elektryczne lub wodno-elektryczne. Wodne są podłączone do systemu centralnego ogrzewania i działają wtedy, gdy w całym obiekcie ogrzewanie jest włączone. Elektryczne modele z kolei działają niezależnie, co umożliwia ich stosowanie praktycznie bez przerwy. Grzejniki wodno-elektryczne w sobie łączą oba te rozwiązania, co powoduje, że są praktyczne i wygodne, gdyż można ich używać poza sezonem grzewczym, używając prądu. Oprócz samego rodzaju grzejnika, duże znaczenie ma dopasowanie jego mocy do wielkości łazienki.
Zbyt słaby grzejnik nie zagwarantuje odpowiedniego komfortu cieplnego, szczególnie w chłodniejszym okresie, natomiast za mocny doprowadzić może do zbędnego zużycia energii elektrycznej. Moc grzejnika powinna być zatem starannie dobrana do metrażu i specyfiki pomieszczenia. Istotną kwestią przy wyborze grzejnika jest także materiał, z jakiego go wykonano, a także jego odporność na wilgoć.
Łazienki to pomieszczenia o podwyższonej wilgotności, z takich też powodów grzejniki do łazienki muszą być dobrze zabezpieczone przed korozją. Modele wykonane z materiałów nierdzewnych albo pokryte specjalną powłoką antykorozyjną mają większą trwałość i sprawdzają się lepiej w takich warunkach, warto więc w nie zainwestować, aby potem mieć długie lata spokój. Takich kryteriów nie muszą spełniać grzejniki pokojowe, gdyż w tych pomieszczeniach nie ma problemu z nadmierną wilgocią.
+Tekst Sponsorowany+