Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Protetyka zębisk – kiedy odwiedzać protetyka oraz z jakiej przyczyny wypada prędko wyrównać zęby?

Implanty zębów to sztuczne korzenie zębowe, które są wszczepiane do kości szczęki lub też żuchwy w celu utrzymania protezy lub też mostu. Są one wykonane z tytanu bądź stopów tytanu i są uważane za jedno z najskuteczniejszych rozwiązań dla brakujących zębów. Implanty są bardzo trwałe i mogą służyć przez wiele lat, jeżeli są należycie użytkowane i zadbane – leczenie zębów pod narkozą u dzieci warszawa. Nim zostanie założony implant, medyk dentysta musi dokumentnie zbadać stan zębów pacjenta i kości szczęki czy też żuchwy. Niektórzy pacjenci nie są odpowiednimi kandydatami do implantów ze względu na stan swojej kości lub ewentualnie obecność chorób takich jak cukrzyca bądź osteoporoza.

Metoda wszczepienia implantu jest najczęściej przeprowadzana pod znieczuleniem miejscowym oraz trwa około jednej godziny. Po wszczepieniu implantu, lekarz dentysta pozostawia go w kości na kilka miesięcy, by mogła ona go zaabsorbować. Po tym okresie lekarz może założyć na implant nadzwyczajny łącznik, na którym będzie mógł zamontować protezę bądź most. Implanty są wybitnie efektywne w uzupełnianiu brakujących zębów, jednakowoż ich cena może być dość wysoka.

W zależności od liczby potrzebnych implantów oraz lokalizacji, cena ma prawo się wahać od kilkuset do kilku tysięcy dolarów. Niektóre zabezpieczenia zdrowotne obejmują implanty, lecz nie wszystkie, więc należałoby wypróbować, czy ich koszt jest objęty planem ubezpieczeniowym pacjenta. Pielęgnacja implantów jest podobna do pielęgnacji pospolitych zębów. Pacjenci powinny szczotkować implanty tak samo jak swoje normalne zęby.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY