Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Debety hipoteczne a wiek kredytobiorców – czy to ma sens?

Wobec dominującej obecnie w naszym kraju relacji pomiędzy cenami mieszkań a średnimi płacami naszych rodaków mało dopuszczalne jest kupno mieszkania lub również domu bez wsparcia kredytowego, w postaci kredytu hipotecznego. Instytucje finansowe badają zdolność kredytową osób składających wnioski o kredyt, kierując się wysokością zarobków oraz wiekiem wnioskodawców.

Niemniej istotnym aspektem, który może mieć charakterystyczny wpływ na przyznanie kredytu hipotecznego jest odmiana zatrudnienia, jaka dane osoby mają – doradca kredytowy. Instytucje finansowe najchętniej udzielają kredytów grupie osób, które zatrudnione są na umowę o prace na czas ogólnikowy. Niesłychanie dobrą pozycję startowa mają zwłaszcza osoby zaangażowane w tak oznaczanym sektorze publicznym, a w następstwie tego urzędnicy państwowi, pracownicy administracji lub służby mundurowe. Jeśli okaże się, że dana postać jest zatrudniona na czas określony, banki sprawdzają długość danej umowy oraz staż pracy danej osoby ubiegającej się o kredyt w danej firmie.

Czasami banki żądają również od obecnego pracodawcy, aby dostarczył list intencyjnym, w którym zobowiąże się do przedłużenia umowy z danym pracownikiem na następny okres czasu. Najgorzej oceniani są, jako ewentualni kredytobiorcy w segmencie kredytów hipotecznych drobni przedsiębiorcy, inaczej tacy, którzy nie zatrudniają jakichkolwiek pracowników – tym postaciom najtrudniej jest uzyskać kredyt hipoteczny, nawet trudniej aniżeli tym, jacy zaangażowani są na umowy-zlecenia bądź też na umowy o dzieło.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY