Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Folie używane w ogrodnictwie – jakie są ich podstawowe rodzaje

Hodowla kwiatów i warzyw w naszym klimacie wymaga zastosowania odpowiednich warunków, szczególnie wiosną. Niskie temperatury mają bowiem niekorzystny wpływ na rozwój, dlatego też ogrodnicza branża stosuje powszechnie różnego rodzaju tunele pokryte foliami. Jeszcze do niedawna popularnością cieszyły się szklarnie, lecz tworzywa sztuczne są znacznie tańsze niż szkło, a dają podobny zakres funkcjonalności. Obecnie na naszym rynku istnieje dużo modeli takich folii, tak więc nie powinno być problemu ze znalezieniem najlepszej. Różnią się dużą ilością parametrów technicznych, z których najistotniejsza jest wytrzymałość.

W zależności od tego ile będzie się chciało używać takiej folii, to pasuje zakupić dobrze dobrany produkt. Folie Warte Polymers dedykowane na kilka lat posiadają większą grubość, często mają też różne dodatkowe wzmocnienia jakie zwiększają wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia. W ostatnich czasach coraz większą popularnością też się cieszą folie wielowarstwowe. Są one znacznie solidniejsze od tradycyjnych, ale mogą mieć gorsze parametry świetlne.

Podczas wyboru folii jest to kolejna rzecz, jaka jest dokładnie do sprawdzenia. Żeby zapewnić roślinom optymalne warunki na rozwój jest zalecane, żeby przepuszczalność światła była na poziomie przynajmniej 90 %, wtedy będzie można zapewnić roślinom optymalny mikroklimat. W wielu przypadkach może też w tym pomóc perforacja, przez większą cyrkulację powietrza zabezpiecza ona przed rozwijaniem się grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY