Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Honda Civic – przetestuj, jakim sposobem zatroszczyć się o silnik?

Niezwykle ważnym detalem pracy silnika jest elastyczność. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ten parametr kupując samochód. To od niego zależy sprawne wyprzedzanie. W przypadku porównania tych samych samochodów o pokrewnej pojemności oraz mocy najważniejszym detalem różnicującym je będzie oczywiście elastyczność. Dla szablonowego użytkownika samochodu świadczy ona możliwość płynnego przyspieszenia od najmniejszych obrotów na danym biegu do najwyższych. Mierzymy ją w Nm, czyli newtonometrach. To jednostka skonstruowana specjalnie dla określenia tego parametru. W powszedniej jeździe ważna jest reakcja samochodu na wciskanie pedału gazu. W autach, w jakim miejscu mamy mały moment obrotowy oraz elastyczność mocniejsze wciśnięcie pedału gazu nie da takiego efektu, jak w wypadku dużych obydwóch parametrów w innym pojeździe.

Dlatego także istotne jest, żeby płynnie przemieszczać się oraz nie martwić się o wyprzedzanie wybranie do granic możliwości gigantycznego momentu obrotowego, jaki zagwarantuje nam wysoką elastyczność. Komfort jazdy jest o wiele wyższy, gdy zastosujemy jakie są przyczyny zużycia skrzyni biegów. Jednym z najistotniejszych elementów w budowie samochodu jest skrzynia biegów. Od ich przełożeń zależy to jak prędko będziemy mogli osiągać maksymalne prędkości oraz napełniać się jakością prowadzenia. Im dłuższe przełożenia tym dłużej jesteśmy w stanie przyspieszać na jednym biegu. Najnowsze rozwiązania w skrzyniach biegów obok znanych już automatach to skrzynie o oznakowaniu DSG. Cechą reprezentatywną jej budowy jest zastosowanie podwójnego sprzęgła. Jest to wymysł niemieckiego koncernu samochodowego Volkswagen.

Jako pierwszy model wozu w jakim pozostała zastosowana był Golf R32 na początku roku 2003. Już wtenczas było wiadome, że budowa i działanie tej skrzyni biegów będzie docenione w późniejszym czasie oraz coraz więcej samochodów będzie wyposażone naturalnie w tą przekładnię. Bazą działania skrzyni biegów DSG jest zastosowanie nadmienionego podwójnego sprzęgła, gdzie jedne obsługuje biegi parzyste, a drugie biegi nieparzyste. Niewątpliwie sześciostopniowe zestrojenie całości jest niezwykle porządne oraz efektywne.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY