Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jakie możliwości mają osoby niepełnosprawne w kierowaniu autami

Niepełnosprawne osoby cały czas się spotykają z licznymi ograniczeniami. Takie ograniczenia na przykład dotyczą codziennego życia, i związanych z tym utrudnień. Jedno z poważniejszych ograniczeń to temat komunikacji i przemieszczania się. Angażowanie do tego drugiej osoby jest mocno kłopotliwe, a jak się okazuje na naszym rynku jest sporo rozmaitych rozwiązań, które w tym pomagają. Jednym z popularniejszych jest sprzęt do kierowania samochodami, za pomocą którego można bezpiecznie i wygodnie jeździć. Jednym z popularniejszych producentów takiego sprzętu jest niemiecka firma Veigel, której produkty są używane z powodzeniem w dużej ilości krajów. Przy osobach, jakie z różnych powodów operować nie mogą nogami, bardzo dobrym pomysłem będzie ręczny gaz-hamulec. Taki mechanizm, znany także jako RGH Veigel, zamontowany może być w wielu markach.

Umożliwia on wygodne sterowanie hamulcem i gazem wyłącznie za pomocą ręki, przy wykorzystaniu specjalnego pokrętła albo dźwigni. Producent daje tu parę różnych możliwości, dzięki czemu będzie można dobrać odpowiedni mechanizm dla każdego z kierowców. Podczas projektowania bardzo dużo uwagi zostało skupionych na kwestiach bezpieczeństwa. Dzięki bardzo wysokiej niezawodności i precyzji osoby kierujące świetnie sobie radzą nawet przy pojawieniu się nieprzewidzianych drogowych sytuacji. Dodatkowo samo urządzenie jest wykonane w taki sposób, że nie ma żadnych ostrzejszych krawędzi, jakie mogłyby spowodować jakie obrażenia przy ewentualnym wypadku.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY