Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

O jakich rzeczach należy pamiętać instalując separator tłuszczu

Dużo firm funkcjonujących w branży gastronomicznej korzysta z dużej ilości najróżniejszego tłuszczu. Nie ma możliwości wylania go bezpośrednio do kanalizacji, ponieważ spowodować to może jej zatkanie, z tego też powodu niezbędne zastosowanie jest wówczas specjalnych separatorów tłuszczu. Takie separatory mają stosunkowo prostą budowę, bowiem składają się z dużej komory, w jakiej na odpowiednio zaprojektowanych przegrodach gromadzony jest tłuszcz.

Dlatego też mając tego typu urządzenie trzeba systematycznie wykonywać serwis separatorów, bowiem jeżeli się tego nie zrobi, to nie będzie ono należycie działać. Na szczęście nie będzie z tym większych problemów, bowiem na rynku działa dużo firm oferujących takie usługi. Wybierając ofertę jednej z nich należy się dowiedzieć, czy posiada ona wszystkie niezbędne pozwolenia, żeby nie było później jakiś niejasności wiążących się z niedopełnionymi obowiązkami środowiskowymi.

Samo przegląd separatorów wykonywane jest przy pomocy wyspecjalizowanego samochodu, jakim trzeba podjechać najbliżej jak jest to możliwe, a następnie przy użyciu długiego węża zebrać z powierzchni znajdujący się tam tłuszcz. Ten jest następnie utylizowany w bezpieczny sposób, tak żeby nie ucierpiało na tym środowisko. Z tego też powodu ważne jest to, żeby zamontować taki separator w miejscu do jakiego będzie wygodny dostęp. Jeśli inaczej się zrobi i firma oferująca serwis będzie musieć mocno się starać przy czyszczeniu, to wtedy zapewne też i będzie inna czyszczenie separatorów cena.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY