Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Opał na zimę – na jakie rzeczy zwracać uwagę

Wielu posiadaczy domów ma w nich piece, jakie są przeznaczone do spalania różnego rodzaju stałego opału. Przeważnie to jest drewno lub węgiel, ale coraz większą popularnością cieszy się też ekogroszek czy pellety drzewne. Poszczególne odmiany takiego opału różnią się jednak mocno od siebie, dlatego przy wyborze trzeba na parę rzeczy zwrócić uwagę. Przede wszystkim opał, jaki chce się spalać, powinien mieć wystarczającą opałową wartość.

Najlepiej ten parametr wygląda przy węglu kamiennym, a kaloryczność pelletu i drewna w dużym stopniu zależą od gatunku, z którego pochodzą. Niezwykle istotne jest także, aby takie paliwo było dobrze wysuszone przed spalaniem. Jeżeli jego wilgotność będzie duża, to nie tylko nie wytworzy ono odpowiedniej ilości energii cieplnej, lecz podczas spalania wydzielać się też może sporo szkodliwych związków. Z tego też powodu nawet jeśli wybierze się opał dobrej jakości, to na jego wilgotność również trzeba zwrócić uwagę.

Wiele osób za to zwraca swoją uwagę na sprawy finansowe. Przeważnie jest tak, że materiały o największej kaloryczności są też najdroższe. Z tego też powodu przy zakupie nie należy patrzeć wyłącznie na cenę, ale też na to, jak dużo opału trzeba będzie zużyć. Niejednokrotnie dużo lepszą opcją będzie zakup dobrego jakościowo, ale droższego węgla, niż kiepskiego, taniego drewna. Opał dobrze jest też kupować w hurtowniach, a takie można znaleźć na przykład po podaniu w wyszukiwarce hasła hurtowa sprzedaż węgla i przeglądnięciu wyników.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY