Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Z jakiego powodu pracujemy za granicą? Wyższe pensje oraz zwrot podatku

To kraj, w którym Polacy coraz to częściej podejmują pracę zarobkową. W Holandii obowiązek składania zeznań fiskalnych dotyczy tylko obywateli kraju. Co zgodność z rzeczywistością Polacy nie muszą się rozliczać, jakkolwiek coraz częściej Holenderskie urzędy wzywają naszych rodaków do tej procedury. Żeby dostać zwrot należy zademonstrować niebezużyteczna dokumentację od pracodawcy, która zatwierdzi zatrudnienie.

Odcinki z wypłat też potwierdzają legalną pracę oraz zawierają informację o kwocie podatku potrącanej z wynagrodzeń. Odzyskanie nadwyżki podatku z Holandii możliwy jest nawet do pięciu lat do tyłu – zobacz rozliczenie podatku z Holandii. Suma wolna od podatku wynosi w Holandii około 6 000 euro. Rok podatkowy jest tożsamy jak w Polsce oraz właśnie dlatego rozliczyć z niego się można dopiero po jego zakończeniu. Urząd Holandii ma czas roku na wydanie decyzji o kwocie wypłaconego podatku, niemniej jednak w praktyce trwa to o dużo krócej. Urząd ogłasza doliczenie dodatkowych odsetek do kwoty podatku w wypadku spóźnienia w wydaniu decyzji.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY