Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Mobilna pomoc drogowa oraz wymiana opony – zatelefonuj w razie awarii

Na kursach prawa jazdy poza teorią o fundamentalnych regułach panujących na drodze oraz znakach oraz części praktycznej kursowicz powinien nauczyć się podstawowych czynności naprawy auta m.in. zmieniania kół. Czynność ta przysparza większości kobiet wiele problemów, a tak w gruncie rzeczy w żadnym razie nie jest to takie trudno, wystarczy zaznajomić parę zasad. Najważniejsze jest ażeby ustawić trójkąt ostrzegawczy ażeby pojazdy nadjeżdżające wiedziały, że mamy jakiś kłopot z pojazdem.

W następnej kolejności pozostawiamy pojazd na biegu oraz zaciągamy hamulec ręczny. Samochód blokujemy po to by w trakcie wymiany koła nam nie odjechał. Kolejną rzeczą, jaka powinniśmy zrobić to poluzowanie śrub, w kole w którym mamy kłopot np ., przez złapanie na drodze gumy. Do tej czynności wykorzystujemy specjalnego klucza. Jeśli niemniej jednak nie jesteśmy w stanie odkręcić śrub w kole samochodu przy użyciu rąk jesteśmy w stanie pomóc sobie nogami w taki sposób, że stajemy jedna noga na kluczu oraz łagodnie podskakujemy (uważając aby nie złamać klucza).

Potem mocujemy lewarek i podnosimy samochód na właściwa wysokość. Odkręcamy śruby, które wcześniej poluzowaliśmy i wyjmujemy koło, zakładamy pionierskie, zakręcamy śruby oraz sprowadzamy samochód na ziemie – w tym wspomoże laweta Kraków. Na samym końcu jeszcze raz dokręcamy śruby. Przygotowując się w daleką podróż rozmieszczamy ją już od dawna, z gigantycznym wyprzedzeniem. Zastanawiamy się, w jaki sposób spędzić dużo godzin siedząc w samochodzie i nie nudząc się. W podróż zabieramy ze sobą właściwą książkę i przenośny odtwarzacz muzyki, który umili nam czas. Myślimy także o zabraniu ze sobą gazet, jakie od dawna leżą na półce nieprzeczytane oraz wyłącznie osadza się na nich kurz.

Profesjonalni kierowcy szykują się niemniej jednak do podróży przez oględziny swojego samochodu. Czasami przed podróżą przydatna jest drobna naprawa samochodu, po jego dogłębnych oględzinach. Wyjeżdżając w daleką podróż nie mamy pewności, iż dojedziemy bez potrzeby naprawiania go w czasie jazdy. W aucie bezwzględnie wypada mieć lewarek, koło zapasowe, skuteczną latarkę i apteczkę pierwszej pomocy.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY