Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Opony do wózków widłowych – jakie są ich najważniejsze typy

Codzienne użytkowanie wózków widłowych jest związane z tym, że trzeba je regularnie serwisować. Jednak z istotniejszych rzeczy to wymiana opon, jeżeli dotychczasowe już się zbyt mocno zużyły. Opony w takim sprzęcie są ogromnie ważne, gdyż wpływają na koszty obsługi tych urządzeń, ale też na poziom bezpieczeństwa transportowanych ładunków. Podzielone są one na dwa podstawowe rodzaje, to znaczy pneumatyczne i pełne. Wersje pneumatyczne bardzo podobnie wyglądają jak te, jakich się powszechnie używa w samochodach, chociaż rzecz jasna dopasowaną są one konstrukcyjnie do warunków pracy tych pojazdów. Są one tańszym rozwiązaniem, a ich dużym plusem jest duży poziom elastyczności.

Dlatego też takie opona do wózka widłowego sprawdza się dobrze do wożenia delikatnych ładunków, jakie będą wymagać większej ostrożności. Takie opony do wózka widłowego Opole Lubelskie są też wykorzystywane na nierównych podłożach, gdyż w niektórych sytuacjach dość mocno się zużywają.

Z tego też powodu warto wtedy pomyśleć o zamontowaniu pełnych opon, jakie w środku nie mają powietrza tylko specjalny rodzaj gumy. Takie opony cechują się wysokim poziom odporności na zużycie i uszkodzenia mechaniczne. Poza tym nie ma w nich ryzyka tego, że opona zostanie przebita i będzie ją trzeba awaryjnie naprawiać lub naprawiać. Lecz w przypadku takiego rozwiązania trzeba się liczyć z wyższymi kosztami, ponieważ takie modele są nieco droższe niż pneumatyczne. Również wymiana jest bardziej wymagająca, bo trzeba używać specjalnej prasy.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY