Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Pellet czy węgiel – który z opałów bardziej się opłaci

W naszej strefie klimatycznej zimą mogą się pojawić naprawdę niskie temperatury, z tego też powodu bardzo duże znaczenie ma odpowiednie ogrzewanie. Mieszkańcy bloków przeważnie zapewnione je będą mieć albo z jakiejś ciepłowni albo używają piecyków gazowych, natomiast właściciele prywatnych domów o wszystko muszą sami zadbać. W domach montuje się bardzo różne piece, nadal często spotkać można kotły na stałe paliwa, takie jak pellet Zamość.

O tym, jaki typ opału zostanie zastosowany, zależało będzie od budowy takiego pieca i posiadanych parametrów. Poszczególne rodzaje opału mają też różne właściwości, i pod tym kątem także trzeba policzyć wszystko dokładnie przed zrobieniem zakupów. Bardzo dobre właściwości jeśli chodzi o wydajność cieplną posiada ekogroszek Zamość.

Dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji klienci dostają produkt niezwykle wydajny, którego zużycie jest najmniejsze ze wszystkich rodzajów paliw. Nie kosztujący tyle, ale też i mniej wydajny jest pellet drzewny Zamość. Ten rodzaj opału uznawany jest za ekologiczny oraz nowoczesny, wytwarza się go ze sprasowanych trocin.

Dzięki niskiej wilgotności pellet drzewny jest znacznie wydajniejszy niż drewno, a oprócz tego cechuje się małą zawartością popiołu oraz siarki. W ostatnim czasie rosnącą popularnością cieszy się pellet ze słomy Zamość. Dużym jego plusem jest niska cena sprzedaży, wynosząca ponad dwa razy mniej niż cena węgla, jednak ze względu na wartość opałową będzie go potrzeba także dwukrotnie więcej.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY