Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

W jakich celach wykorzystuje się obecnie nadruki z hologramami

Z pewnością wiele osób miało kiedyś okazję zobaczyć mniejszą lub większą naklejkę, która w zależności od kąta spoglądania zaczynała się mienić wspaniałymi kolorami. Tego typu naklejki występują między innymi na biletach, banknotach czy rozmaitych dokumentach, lecz również i na wielu innych przedmiotach. Jak się okazuje, jest to sprawdzona i bardzo skuteczna metoda zabezpieczenia.

Dzisiaj, dzięki powszechnemu dostępowi do nowoczesnych programów graficznych i metod druku, wykonanie kopii standardowego dokumentu nie stanowi żadnego problemu. Jednak jeżeli zostaną na nim umieszczone jakieś hologramy, to będzie to już jednak znacznie trudniejsze, a w wielu przypadkach wręcz niemożliwe. Owszem, czasem się trafiają próby fałszerstw także z podrabianymi hologramami, ale jeżeli ktoś ma w tym orientację, to bez żadnego problemu to zauważy. Technologia ich wytwarzania wymaga bowiem specjalistycznego sprzętu, z tego też powodu tym się zajmuje niewiele firm. A złożenie w nich zamówienia będzie się też przeważnie wiązać z koniecznością udokumentowania takiej potrzeby, co ogranicza bardzo mocno niebezpieczeństwo działań niezgodnych z prawem.

Obecnie druki zabezpieczone mogą mieć hologramy o wysokim poziomie skomplikowania. Na przykład da się na nie nanieść nanoteksty czy mikroteksty, ukryte znaki czy nawet elementy 3D, dzięki czemu zapewnią że dokument jest autentyczny. Co ciekawe ta zaawansowana technologia nie tylko może służyć do zabezpieczeń, ale pełnić też może rolę ozdobną, czego ciekawą propozycją chociażby są folie holograficzne.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY