Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

W jakich sytuacjach można się starać o upadłość konsumencką

Całkiem niedawno jeszcze otrzymanie kredytu na dużą sumę nie było dużym problemem. Z tego też powodu dużo ludzi z takich możliwości korzystało, trochę zapominając że każdy taki kredyt w pewnym momencie będzie trzeba zacząć spłacać. A życie toczy się bardzo różnie, niekiedy przytrafiają się jakieś choroby czy sytuacje losowe, które uniemożliwiają opłacenie wszystkich zobowiązań.

To nie jest łatwa sytuacja, ponieważ mogą się wtedy uaktywnić komornicy i firmy windykacyjne, a to mocno zepsuje i tak niełatwą sytuację takiego dłużnika. Aktualnie dla takich osób jest jednak dostępna pewna szansa na pozbycie się swoich długów, a jest nią konsumencka upadłość. Taka opcja w naszym prawie się pojawiła w 2009 roku, i miało z niej okazję skorzystać wiele osób, którym pomogła wyjść na prostą. Niezwykle przydatne w takiej sytuacji są najróżniejsze prawne kancelarie, jakie pomogą przygotować odpowiednie pisma i pozwolą uniknąć jakiś pomyłek.

Jeśli ktoś zainteresowany będzie, to kancelarię taką bez problemów znajdzie w internecie, wpisując na przykład w oknie wyszukiwarki hasło prawnik upadłość konsumencka. Aby się można było starać w ogóle o taką formę umorzenia długów, to przede wszystkim trzeba być fizyczną osobą i nie spłacać swoich zobowiązań przez czas co najmniej trzech miesięcy. Po wypełnieniu i złożeniu wniosku do sądu ten dokładnie przeanalizuje całą sytuację dłużnika i zdecyduje co dalej robić. Jeżeli długi wynikały z celowego działania czy zaniedbania, to odpowiedź może być wtedy odmowna.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY