Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jak tablice sensoryczne wpływają na ogólny rozwój dzieci

Jedną z popularniejszych edukacyjnych zabawek w ostatnich czasach są tablice sensoryczne. Są one bardzo proste w wykonaniu, a jednocześnie świetnie zwracają dziecięcą uwagę i mocno rozwijają ich wyobraźnię i zdolności manualne. Producenci tablic oferują duże ich zróżnicowanie. W sklepach znaleźć można tablice małe i duże, o kilku czy nawet kilkudziesięciu elementach.

Elementy takich tablic też bywają bardzo zróżnicowane, dzięki temu rodzice mogą wybrać taki ich zestaw, który będzie najodpowiedniejszy dla ich malucha. Ceny za tablice edukacyjne dla dzieci rozpoczynają się od 100 złotych, a w przypadku największych mogą kończyć na więcej niż tysiącu. W dużej mierze zależą od jakości wykonania i od tego, co znajduje się na nich. Lecz taka tablica sensoryczna zostać również może samodzielnie wykonana. Jeżeli ktoś posiada odrobinę manualnych zdolności, to bez większych problemów poradzi sobie z czymś takim. W pierwszej kolejności należy zacząć od przygotowania odpowiedniej bazy.

Może ona być wykonana z drewnianej deski, bardzo dobrze będzie się też do tego nadawała grubsza sklejka. Sklejkę czy deskę trzeba przyciąć do odpowiedniego wymiaru, a potem zeszlifować dokładnie wszystko, żeby nie zostawić żadnych ostrych krawędzi. Po przemalowaniu odpowiednią dla dzieci farbą można się zabrać za dokręcanie elementów. Te mogą być ogromnie zróżnicowane, zależnie od tego co się uda zdobyć. Bardzo dobrze będą się tu sprawdzać różnego rodzaju koła zębate, pokrętła i przełączniki, jakie uczą dzieci nowych ruchów, jednocześnie ucząc cierpliwości i wytrwałości.

Na takiej tablicy można też przyczepić przedmioty mające klawisze, przykładowo telefon, kalkulator czy pilot do telewizora. Jeżeli rodziców nie przerażają hałasy, to można też pomyśleć o trąbce, cymbałkach albo dzwonku, elementy te bardzo dobrze będą stymulować słuch małego dziecka. Decydując się na taką opcję trzeba pamiętać o tym, że tablica edukacyjna dla dzieci musi zapewnić pełne bezpieczeństwo dla maluchów, tak więc wszystko się na nie musi dobrze trzymać.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY