Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jakie kosmetyki można stosować przy atopowej skórze

Jednym z pojawiających się częściej skórnych problemów jest zapalenie atopowe. Powstaje ono w rezultacie nieprawidłowego działania bariery naskórkowej, co będzie powodowało powstanie nieprzyjemnych dolegliwości. Jest to przewlekła choroba, występująca u wielu osób w różnym okresie życia, w zależności od okresu przybierająca różne formy. Niekiedy pojawiają się ropne zmiany, lecz również i suche, złuszczające się miejsca. Wysuszenie i zaczerwienienie powoduje często swędzenie i pieczenie, co stanowi duży dyskomfort dla chorujących. Dlatego też ważna jest właściwa pielęgnacja chorej skóry, która może znacząco pomóc w załagodzeniu objawów, a także stosowanie się do ustalonych zasad.

Z pewnością należy unikać nieprzewiewnej odzieży, alkoholu i pikantnych potraw, czy stosowania mocnych kosmetyków. Do pielęgnowania tego typu skóry bardzo dobrze sprawdzają się dedykowane kosmetyki, przykładowo takie jak dexeryl balsam. Dzięki używaniu tego typu produktów w dużym stopniu można ograniczyć dolegliwości, a w niektórych przypadkach nawet całkiem je wyeliminować. Preparaty stosowane w przypadku atopowego zapalenia produkowane są najczęściej na wyłącznie naturalnych składnikach. Bardzo często w nich się znajduje gliceryna, zatrzymująca cząsteczki wody i tym samym zapewniająca utrzymanie wilgotności skóry. Biała wazelina z kolei często stosowana jest w kosmetykach do natłuszczania skóry, pozostawia na powierzchni naturalną ochronną warstwę.

Wazelina ta nie będzie powodować żadnych reakcji alergicznych, przez co jest całkiem bezpieczna w stosowaniu. Częstym składnikiem preparatów używanych w AZS również jest parafina, która chroni skórę przed podrażnieniami, a równocześnie zmniejsza objawy. W kosmetykach firmy dexeryl można wszystkie te składniki znaleźć, tak więc zalecane są one przy pielęgnacji w tym schorzeniu. Sporo informacji w tym temacie znaleźć można między innymi na stronie kremy-dexeryl.pl, jeżeli ktoś będzie zainteresowany taką tematyką, to będzie mógł tam zaglądnąć i zaznajomić się z artykułami.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY