Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Płytki z cegły na ścianę – oryginalny pomysł na urządzenie wnętrza

Poszukując ciekawego pomysłu na wykończenie wnętrza w stylu rustykalnym zastanowić się można nad zakupem płytek wytworzonych z prawdziwej cegły. Takie płytki od jakiegoś czasu zaczęły się cieszyć dużą popularnością wśród klientów, gdyż prezentują się bardzo interesująco. Nie są one produkowane maszynowo, a cięte z cegieł jakie się uda zdobyć przy rozbiórce różnych budynków.

Taka płytki z cegły na ścianę Wrocław niejednokrotnie pochodzi nawet z dziewiętnastego wieku, i charakteryzuje się niepowtarzalnym wyglądem. Rzecz jasna cegły po rozebraniu budynku raczej się nie będą nadawały na ścianę, z tego też powodu należy je odpowiednio przygotować.

Aby to zrobić są one rozcinane na paski o szerokości dwóch centymetrów, dzięki czemu z pojedynczej cegły wykonać można takich pasków nawet pięć. Najbardziej pożądane są ścianki zewnętrzne, mają one naturalne obicia czy wgniecenia, dzięki czemu praktycznie każdy z pasków wygląda inaczej. Lecz paski ze środka także wyglądają bardzo ładnie, i można z nich wykonać niezwykle ciekawe aranżacje.

Płytki z cegły na ścianę Wrocław są naklejane przy pomocy odpowiedniego kleju, tym samym uzyskując wygląd prawdziwego muru. Ciemny kolor cegły prezentuje się bardzo ładnie z jasnymi fugami, przypominającymi typową zaprawę, ale użyć również można innych kolorów. Wiele firm oferujących tego typu płytki ma też w ofercie dedykowane narożniki, wycięte z jednej cegły. Przy pomocy takiego rozwiązania można w bardzo ciekawy sposób zabudować krawędzie, przykładowo na ścianach czy kominkach.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY