Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Parametry pomp ciepła i ich rodzaje – co kupić?

Wody gruntowe wydają się być bardzo głęboko i nie wydają się kreować zagrożenia. Chociaż czasami w prognozach pogody wolno usłyszeć, że ulewne deszcze podniosły poziom wód gruntowych, a tym samym zalały bądź też podmyły część terenów w danym województwie. Odwierty geotermalne egzekwowane w celu ogrzania domostw praktykowane są wiec na wysokości od 2m do nawet 180m. Tak gigantyczna różnica wynika ze sposobu prowadzenia odwiertów, rur, wysięgników oraz poszerzy cieplnych.

Tak stworzone pompy ciepła gwarantują stałą wysoką temperaturę w ogrzewanym tak domu. Aby wykopać rów w pionie o długości 180 m trzeba zastosować specjalistyczny sprzęt. Prócz wiertła wykonanego z najszlachetniejszych materiałów, np. diamentu trzeba je nieraz wyposażyć na domiar tego w tak zwane koronki wiertnicze. Sprzęt ten wyposażony jest też w zawór wypełniony tzw. płukanką. Jest to mieszanina wody i rozmaitych pierwiastków.

Takie połączenie pozwala usuwać nadmiar ziemi z miejsca odwiertu do góry – na powierzchnię. Jeśli nie chce się kopać tak głęboko wielkość 180m wolno rozłożyć na 2x90m lub więcej otworów. Ekologia stała się ostatnimi czasy nadzwyczaj modna. Każdy pragnie żyć w zgodzie z naturą, ponieważ takie zachowanie popularyzuje Unia Europejska i cały Zachód. Ekologia dotarła też w dziedzinę energetyki. Pompy ciepła zasilane surowcami takimi jak węgiel, gaz czy drzewo, mimo że są one naturalne, emitują szkodliwe dla atmosfery spaliny – fotowoltaika Wrocław. Dlatego Polacy coraz częściej decydują się na ogrzewanie swoich domów przez podłogę. Ciepło doń pompowane jest z takiego źródła jak pionowe lub też poziome odwierty geotermalne.

Ciepło pobierane z gruntu ma stałą temperaturę oraz stałą moc, wielokrotnie takie ogrzewanie podłogowe jest w pełni bezobsługowe. Zdolność produkcyjna tego systemu przewyższa ogrzewanie centralne nawet o 400%. Dodatkowo instalacja jest niezauważalna dla oka, pociągnięta pod podłogą, oraz eliminuje obecność szpecących wnętrza kaloryferów. Jednak najważniejszą zaletą jest opłacalność. Koszty ponoszone są praktycznie jednokrotnie podczas dokonywania odwiertów i zakupie pomp.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY